google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » اخبار مسکن مددجویان » دو برنامه‌ی ملی سازمان بهزیستی، در نیشابور کلید خورد
housing baner

دو برنامه‌ی ملی سازمان بهزیستی، در نیشابور کلید خورد

آغاز ساخت 1500 خانه برای معلولین شدید و خیلی شدید بهزیستی

معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی در سفر به نیشابور، پروژه‌ی ساخت 1500 واحد مسکونی برای معلولین تحت پوشش این سازمان را کلنگ‌زنی کرد.


دکتر وحید قبادی‌دانا که به همراه فرمانده‌ی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، جمعی از مدیران بهزیستی خراسان رضوی و مسؤولین شهرستان نیشابور در این مراسم حضور یافته بود این مراسم را آغاز یک برنامه‌ی درازمدت تأمین مسکن برای معلولین شدید و خیلی شدید کشور دانست.
وی پیش از کلنگ‌زنی ساخت یک واحد مسکونی برای فرهاد اسلامی، مددجوی جسمی حرکتی تحت پوشش بهزیستی در روستای محیط‌آباد در جنوب نیشابور، از واگذاری 113 هزار واحد مسکونی به مددجویان این نهاد در 12 سال گذشته توسط بهزیستی خبر داد و گفت که این کارنامه ده‌ها برابر 600 واحدی بوده که تا سال 86 به این افراد واگذار شده است.
یک ساله خانه‌ها را تحویل می‌دهیم

قبادی‌دانا همچنین به برنامه‌ی درازمدت ساخت و تحویل مسکن به مددجویان بهزیستی در رده‌ی معلولین شدید و خیلی شدید در کل کشور اشاره کرد و گفت:‌ قرارگاه خاتم‌الانبیا و سازمان بهزیستی با مساعدت‌های سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها، این مهم را در سال‌های آینده، محقق می‌سازند.
وی گفت: اولین فاز این برنامه‌ که 15 هزار واحد مسکونی را شامل می‌شود 1500 واحد است که در مراسم امروز، یک واحد در شهرستان نیشابور به عنوان نماد آغاز این برنامه‌ی وسیع، کلنگ‌زنی می‌شود.
معاون وزیر رفاه گفت: همچنین در برنامه‌ی تفاهم‌ پنج جانبه‌ی ساخت و واگذاری مسکن به مددجویان در خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر که از سال 94 آغاز شده، 14 هزار خانوار در سراسر کشور مشمول این برنامه، شناخته شدند که تا کنون 7 هزار واحد آن به مددجویان واگذار شده و کار این برنامه نیز به صورت مستمر دنبال می‌شود.
1673 خانه در سراسر کشور به مددجویان بهزیستی واگذار شدوی خاطر نشان کرد: امروز در برنامه‌های مشابهی در سراسر کشور 460 واحد از منازل ساخته شده در برنامه‌ی تفاهم پنج‌جانبه افتتاح می‌شود و همچنین در مجموع برنامه‌های ساخت مسکن اختصاصی یا مشترک با نهادها یا خیرین کشور، همین امروز 1673 واحد مسکونی در 28 استان کشور تحویل مددجویان خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه کل هزینه‌ی ساخت این واحدها به صورت بلاعوض به مددجویان ارائه می‌شود گفت: مشمولین این واحدها معلولین شدید و خیلی شدید با وضعیت اقتصادی سه دهک پایین هستند و صفر تا صد ساخت این واحدها را نیز قرارگاه خاتم‌الانبیا تمشیت خواهد کرد.
وی در عین حال تصریح کرد: از نظر مالی، سازمان بهزیستی 75 درصد و قرارگاه خاتم‌الانبیا 25 درصد مشارکت مالی دارند اما ساخت کلا به عهده‌ی قرارگاه است.
وی از اختصاص 100 میلیارد تومان به این پروژه از سوی بهزیستی خبر داد و گفت: تمام 1500 واحد قرار است در یک سال ساخته و تحویل مددجویان شود.
در ادامه‌ی سفر هیأت سازمان بهزیستی کشور، برنامه‌ی افتتاح 1673 واحد مسکونی در 28 استان هم از نیشابور و از خانه‌ی یک مددجو در جنوب این شهر کلید خورد.
قدردانی رئیس سازمان بهزیستی از بهزیستی خراسان رضوی و نیشابور
رئیس سازمان بهزیستی، تعدادی از معاونین و مشاورین وی، مدیر کل و جمعی از معاونین بهزیستی خراسان رضوی، مقامات شهرستان و نهادهای متداخل در این برنامه، مهمان مراسم بودند که در یکی از کوچه‌های بلوار جمهوری اسلامی در یک منطقه‌ی محروم اقتصادی برگزار گردید.
این مهمانان در منزل نوساز جعفر تازیکی، سرپرست یک خانواده‌ی سه عضوی و سه معلولی حضور یافتند و روبان قرمز آغاز سکونت این خانواده را در منزل شخصی‌شان قیچی زدند.
سپس، مهمانان مراسم به درون منزل رفته و همانجا از طریق ویدئوکنفرانس با 28 استان ارتباط گرفتند و تمام واحدهای مسکونی برنامه را از این طریق با دستور رئیس سازمان بهزیستی، افتتاح کردند.
همچنین در پایان مراسم، اعلام شد که 464 واحد از این خانه‌ها به خانواده‌های دارای دو معلول و 1209 واحد به سایر خانواده‌ها واگذار گردید و کل اعتبارات هزینه شده برای این برنامه 185 میلیارد تومان بود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور از مدیران بهزیستی استان‌ها و شهرستان‌ها خواست برای اجرای سریع و دقیق برنامه‌ی 15 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی، در شناسایی افراد واجد شرایط، تسریع کنند که این برنامه به موقع اجرایی شود.
وی همچنین از مسؤولین بهزیستی خراسان رضوی و شهرستان نیشابور به خاطر همکاری و هماهنگی در اجرای این دو برنامه‌ی کشوری، تشکر و قدردانی کرد.
مدیر کل: شرمنده‌ی مددجویان عزیزمان هستیم

مدیر کل بهزیستی هم در مراسم کلنگ‌زنی نمادین 1500 واحد مسکونی، ضمن تبریک و تهنیت دهه‌ی بزرگداشت انقلاب اسلامی، پیشاپیش، چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت و سپس گفت: امروز در محل ساخت منزل مددجوی عزیزمان فرهاد اسلامی هستیم که از اسوه‌های ورزش کشور در رشته‌ی دومیدانی است و با آنکه متأهل و دارای فرزند می‌باشد هنوز منزل مسکونی ندارد.
دکتر حمیدرضا پوریوسف افزود: ما ضمن ابراز شرمندگی در پیشگاه این مددجو و سایر مددجویان عزیزمان به خاطر مضایقی که در کشور وجود دارد و نمی‌توانیم آن طور که شایسته است به وظایف خدمت‌گزاری خویش نسبت به مددجویان عمل کنیم، تلاش می‌کنیم که این خانه و خانه‌های دیگری که در این برنامه در کل استان ساخته خواهد شد هر چه سریع‌تر و با بهترین کیفیت ممکن ساخته و تحویل این عزیزان گردد تا کمترین وظیفه‌ی خود را در این زمینه انجام داده باشیم.
160 واحد مسکونی در خراسان رضوی تحویل مددجویان بهزیستی شد
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی همچنین در برنامه‌ی افتتاح 1673 واحد مسکونی در سراسر کشور که آن هم در نیشابور و در منزل جعفر تازیکی، سرپرست خانواده‌ی سه معلولی برگزار گردید گفت: امروز در مراسمات مشابهی در سراسر استان 160 واحد مسکونی از این پروژه برای مددجویان خراسان رضوی، بهره‌برداری می‌شود.
دکتر حمیدرضا پوریوسف ضمن تشکر و سپاسگزاری از خیرین و طرف‌های تفاهم پنج‌جانبه در استان که به گفته‌ی او بیشترین سهم و نقش را در خانه‌دار شدن مددجویان این سازمان برعهده دارند ابراز امیدواری کرد که در آغاز گام دوم انقلاب قدم‌های بلندی برای رفاه و معیشت مددجویان عزیز بهزیستی برداشته شود.
فرماندار: همه‌ی مسؤولین نیشابور، همکاری می‌کنند
فرماندار نیشابور هم در این مراسم، دهه‌ی بزرگداشت انقلاب را تبریک گفت و خدمت به مددجویان بهزیستی را یکی از مهمات انقلاب و عمل به رهنمودهای امام و رهبری انقلاب عنوان کرد.
قامتی همچنین به قرارگاه خاتم‌الانبیا اشاره کرد و گفت که این نهاد از ثمرات انقلاب است و از بهزیستی هم که برنامه‌ی مشترکی با این نهاد ترتیب داده، تشکر کرد.
وی گفت: تمام مسؤولین و نهادهای شهرستان به صورت منسجم در اجرای این پروژه همکاری و هماهنگی خواهند داشت.

محتوا پیشنهادی

Neishabour Elderly Council

دوشنبه‌هاي طلايي در نيشابور براي تفريح سالمندان

رئيس بهزيستي نيشابور از برگزاري جلسه شوراي سالمندان در اين شهرستان همزمان با هفته سالمند خبر داد.