google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » استاندار در نیشابور: کمک و خدمت به جامعه هدف بهزیستی، باقیات صالحات است

استاندار در نیشابور: کمک و خدمت به جامعه هدف بهزیستی، باقیات صالحات است

در پایان بازدید از دو مرکز تحت نظارت این نهاد و در گفتگوی تلفنی با مدیر کل بهزیستی استان عنوان شد

استاندار خراسان رضوی: کمک و خدمت به جامعه هدف بهزیستی، باقیات صالحات است

استاندار خراسان رضوی در بازدید سرزده از دو مرکز تحت نظارت بهزیستی نیشابور که در حال احداث و نزدیک به اتمام می‌باشد، 12 میلیارد و 500 میلیون ریال کمک نقدی به این مراکز اختصاص داد.

به گفته‌ی مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان امروز به اتفاق دکتر هاجر چنارانی، نماینده‌ی نیشابور در مجلس، و علی قامتی، فرماندار شهرستان و جمعی از خیرین، از ساختمان مرکز شماره 2 معلولین هفده شهریور و ساختمان مرکز سالمندان علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) بازدید کرد.

دکتر مسعود فیروزی گفت: در این بازدید استاندار خراسان رضوی برای تجهیز و بهره‌برداری از مرکز شماره 2 خیر ساز 17 شهریور که به صورت روزانه کار آموزش توانبخشی به معلولین جسمی حرکتی را عهده‌دار خواهد شد یک میلیارد ریال اختصاص داد.

وی افزود: همچنین استاندار در بازدید از ساختمان جدید مرکز سالمندان علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) این شهرستان که در مجموعه‌ی توانبخشی باغچه‌بان در حال احداث است و توسط خیرین اداره می‌شود 10 میلیارد ریال برای پایان عملیات ساختمانی و تجهیزات این مرکز اختصاص داد.

وی یادآور شد: استاندار در بازدید امروز، از مرکز شماره یک 17 شهریور که مخصوص نگهداری و توانبخشی کودکان چند معلولیتی ایزوله می‌باشد 500 میلیون ریال به عنوان کمک به این مجموعه اختصاص داد و همچنین برای قدردانی از تلاش‌های کارکنان مرکز که 23 نفر هستند به ازای هر نفر از پرسنل 5 میلیون ریال پاداش اختصاص داد.

فیروزی گفت: در همین بازدید خرید یک دستگاه ویلچر برای جابجایی مددجویان مرکز و همچنین یک دستگاه بالابر برای انتقال مددجویان سنگین‌وزن به تصویب استاندار رسید که پس از خرید این دو وسیله‌ی کمک‌توانپزشکی، فاکتور خرید آنها به دفتر استاندار ارسال و هزینه‌ی آن از سوی این نهاد تأمین گردد.

به گفته‌ی مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، مرکز شماره یک 17 شهریور توسط یک گروه از خیرین نیشابور در سال 80 تأسیس شده و به کودکان چند معلولیتی ایزوله به صورت شبانه‌روزی خدمات توانبخشی ارائه می‌کند.

فیروزی خاطر نشان کرد: مرکز شماره 2 هفده شهریور با زیربنای 1700 متر مربع که مورد بازدید امروز استاندار قرار گرفت در جنب همین مرکز و در مجموعه باغچه‌بان در حال احداث است و بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است مرکز توانبخشی روزانه معلولین جسمی حرکتی باشد.

فیروزی یادآور شد: مرکز سالمندان علی‌بن‌ابی‌طالب نیشابور نیز در ساختمان فعلی خود در روستای فرخک نیشابور واقع شده و ساختمان جدید آن با زیربنای 2500 متر مربع در مجموعه‌ی باغچه‌بان در حال احداث می‌باشد که 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با کمک یک میلیارد تومانی امروز استاندار، خیرین سازنده‌ی این مجموعه، قول دادند که همزمان با روز ولادت حضرت علی(ع) آن را بهره‌برداری کنند و سالمندان مقیم مرکز قدیمی به این مرکز منتقل شوند.

وی افزود: پس از انتقال سالمندان به مرکز جدید، مرکز فعلی این مجموعه در روستای فرخک، به یک مرکز توانبخشی بیماران روانی مزمن اختصاص داده خواهد شد.

شایان ذکر است پس از این بازدید، استاندار در تماس تلفنی با مدیر کل بهزیستی استان، کمک و خدمت سازمان‌های دولتی به جامعه هدف بهزیستی را باقیات صالحات عنوان کرد.

همچنین استاندار و مدیر کل بهزیستی به صورت جداگانه و در تماس تلفنی با رئیس سازمان بهزیستی رایزنی کردند و مقرر شد سازمان بهزیستی در خصوص کمک به مجموعه 17شهریور مساعدت نماید.

محتوا پیشنهادی

Employment loan

جذب 80 درصدي تسهيلات ارزان قيمت اشتغال در بهزيستي نيشابور

رئيس بهزيستي نيشابور از بانك‌هاي عامل تسهيلات تكليفي اشتغال مددجويان قدرداني كرد.