google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » دسته بندی نشده » معافیت مالیاتی برای خیرینی که مناسب‌سازی کنند
Accessibility

معافیت مالیاتی برای خیرینی که مناسب‌سازی کنند

فقط سه ساختمان اداری نیشابور دسترس‌پذیری استاندارد دارد

معافیت مالیاتی برای خیرینی که مناسب‌سازی کنند

رئیس بهزیستی نیشابور از عدم همکاری نهادهای دولتی و عمومی با بهزیستی در امر مناسب‌سازی انتقاد کرد.

دکتر علی صدر که در پایان یک نشست همکاری طرفینی در اداره‌ی امور مالیاتی شهرستان با خبرنگاران گفتگو می‌کرد افزود: با اینکه ما بیش از ده سال است که برنامه‌ی مناسب‌سازی را در شهرستان شروع کرده‌ایم ولی هنوز بسیاری از نهادهای دولتی، ساختمان‌های خود را مناسب‌سازی نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: به جز ساختمان ادارات بهزیستی، استاندارد و راه‌آهن، هیچ ساختمان اداری دیگری در نیشابور، استانداردهای مناسب‌سازی را رعایت نکرده است.

وی یادآور شد: متأسفانه به خاطر کم توجهی مدیران دولتی به امر مناسب‌سازی، بسیاری از مددجویان عزیزمان، با دشواری‌هایی در زندگی روزمره، انجام امور اداری، خریدها، دارو و درمان، امور اقتصادی و بانکی و بخصوص در آموزش و تحصیل، روبرو هستند.

دکتر صدر گفت: شهرداری و شورای شهر، ورود بسیار خوبی به موضوع اصلاح معابر و مناسب‌سازی خیابان‌های اصلی شهر داشته‌اند که جای تشکر دارد و باید همت انسان‌دوستانه‌ی آنها مورد قدردانی قرار گیرد.

دبیر ستاد مناسب‌سازی شهرستان گفت: در حال حاضر 35 درصد از معابر و خیابان‌های اصلی شهر نیشابور مناسب‌سازی شده که امیدواریم این تلاش تسریع شده و سایر معابر نیز اصلاح گردد.

وی افزود: همچنین سه بوستان شهر نیز مناسب‌سازی شده که زمینه‌های تفریحی خانواده‌های مددجویان ما را فراهم می‌سازد.

وی گفت: ساختمان‌های پزشکان تقریبا همگی، نامناسب‌ هستند و علی‌رغم اینکه تلاش زیادی در این زمینه شده، اما هنوز وضعیت فاصله زیادی با سطح مطلوب دارد.

وی تأکید کرد: البته مسؤولین شهرداری و نظام مهندسی در ساختمان‌های جدید پزشکان، موارد را زیر نظر دارند اما ساختمان‌هایی که از گذشته ساخته شده یا استیجاری هستند و یا امکان فیزیکی برای مناسب‌سازی ندارند.

Accessibility for disabled

دکتر صدر در خصوص نتایج نشست خود با مسؤولان امور مالیاتی شهرستان در ارتباط با وضعیت مالیاتی خیرین بهزیستی گفت: مذاکرات خوبی در این زمینه داشتیم و مقرر شد معافیت‌هایی برای خیرین عزیزمان در این زمینه صورت گیرد که در حال نهایی کردن موضوع با امور مالیاتی شهرستان هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در این تفاهمات مقرر شد بخشی از هزینه‌هایی که خیرین در امر مناسب‌سازی ساختمان‌ها و اماکن عمومی یا اصلاح مجموعه‌های ساختمانی سطح شهر انجام می‌دهند به عنوان هزینه‌های مشمول معافیت مالیاتی محسوب شود و اداره‌ی امور مالیاتی شهرستان هم موافقت کلی داشت که باید جزئیات آن بین دو نهاد نهایی شود.

محتوا پیشنهادی

deficiencies-in-accessibility-of-neishabour-documents-registration-will-be-eliminated

نقايص دسترس‌پذيري ثبت اسناد نيشابور برطرف مي‌شود

در اجراي مصوبه جلسه ستاد مناسب‌سازي شهرستان نيشابور، نمايندگان كميته فني اين ستاد از وضعيت دسترس‌پذيري ثبت اسناد اين شهرستان بازديد كردند.