google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » ممکن است بعضی فرزندان بهزیستی نیشابور از تحصیل بازمانند
client education
client education

ممکن است بعضی فرزندان بهزیستی نیشابور از تحصیل بازمانند

معاون این نهاد از خیرین برای تأمین وسایل آموزشی آنلاین استمداد کرد:
ممکن است بعضی فرزندان بهزیستی نیشابور از تحصیل بازمانند
معاون بهزیستی نیشابور گفت: خیرین نیشابور از ابتدای امسال حدود ۳۲۰ میلیون تومان به بهزیستی کمک نقدی کرده‌اند.
حسین سلیمانی در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: بیشتر این مبلغ، صرف رفع مشکلات ضروری من جمله اشتغال، مسکن، جهیزیه و بخصوص هزینه های درمان مددجویان شده است.
به گفته‌ی وی، اعتبارات سال جاری بهزیستی نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته، اما مشکلات اقتصادی سال جاری و بیماری کرونا، باعث شده که صدمات و آسیب‌های بیشتری به مددجویان وارد شود و این افزایش اعتبار، نتوانسته این مشکلات را پوشش دهد.
وی افزود: تورم و گرانی مستمر، توان خانواده‌های تحت پوشش را گرفته و ما قادر به رفع اکثر این نیازها نیستیم مگر اینکه خیرین به صورت جدی‌تری وارد شوند و با کمک آنها بتوانیم به این مشکلات رسیدگی کنیم.
وی در خصوص خدمات میز خدمت در بهزیستی گفت: مراجعات حضور در سال جاری به میز خدمت بهزیستی، به خاطر بیماری کرونا، کاهش یافته اما تماس‌ها و مراجعات غیر حضوری بسیار بیشتر از گذشته شده است.
وی ادامه داد: بیشتر مواردی که مددجویان به میز خدمت مراجعه می‌کنند در خصوص هزینه‌های معیشتی، لوازم بهداشتی‌و مصرفی و نیازهای درمانی می‌باشد که غالبا بدلیل کمبود اعتبارات قادر به پاسخگویی به این نیازها نیستیم.
سلیمانی گفت: در ماه گذشته با شروع سال تحصیلی، یکی از درخواست‌های اصلی خانواده‌ها، لوازم تحریر و وسایل کمک‌آموزشی برای فضای مجازی بخصوص گوشی هوشمند و تبلت بوده است.
وی خاطر نشان ساخت: متأسفانه حتی لوازم تحریر اهدایی به مددجویان نسبت به سال گذشته کاهش داشته و آنچه تهیه و تحویل این عزیزان شده، فقط با کمک خیرین بوده است.
وی گفت: اگر خیرین به کمک مددجویان نشتابند و وسایل آموزش آنلاین در اختیار خانواده‌ها قرار نگیرد شاید تعدادی از فرزندان، از ادامه تحصیل بازمانند.
سلیمانی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و مساعدت های خیرین عزیز از نیکوکاران نیشابور خواست با درک شرایط اقتصادی فعلی جامعه، بیش از گذشته به کمک مددجویان بهزیستی بیایند.
وی اظهار امیدواری کرد که در نیمه‌ی دوم سال جاری، شاهد کمک‌های بیشتری از سوی خیرین باشیم.

محتوا پیشنهادی

Employment loan

جذب 80 درصدي تسهيلات ارزان قيمت اشتغال در بهزيستي نيشابور

رئيس بهزيستي نيشابور از بانك‌هاي عامل تسهيلات تكليفي اشتغال مددجويان قدرداني كرد.