google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » پرداخت 120 میلیون تومان یارانه به کودکان تحت حمایت بهزیستی در نیشابور

پرداخت 120 میلیون تومان یارانه به کودکان تحت حمایت بهزیستی در نیشابور

در 9 ماه اول امسال بهزیستی نیشابور برای 120 فرزند تحت پوشش این نهاد در خانواده‌های جایگزین، به ازای هر فرزند 500 هزار تومان یارانه‌ی حمایتی پرداخت کرده است.
به گفته‌ی کارشناس ناظر بر فرزندان امدادبگیر بهزیستی نیشابور، این نهاد همچنین بابت هر فرزند جهت بیمه‌ی آتیه و عمر برای 13 نفر از فرزندان که مشمول این حمایت هستند سیصد و شصت هزار تومان یارانه پرداخت کرده است.
اکرم راحتی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 120 کودک امداد بگیر در خانواده‌های جایگزین، تحت پوشش حمایت‌های بهزیستی نیشابور هستند.
وی در خصوص عملکرد این نهاد برای حمایت از سیاست‌های تشویق افزایش زاد و ولد گفت: در نه ماه اول امسال از سوی بهزیستی نیشابور به 22 خانواده‌ی دارای فرزندان سه‌قلو ماهانه 416 هزار تومان کمک هزینه‌ی معیشت پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: همچنین به 37 خانواده‌ی دارای فرزندان دو قلو نیز در هر ماه 348 هزار و پانصد تومان یارانه‌ی معیشتی تعلق گرفته است.
وی با بیان اینکه به کودکان این خانواده‌ها علاوه بر هزینه‌ی معاش، شیرخشک هم تعلق می‌گیرد گفت: برای نوزادان تا 6 ماهگی ماهانه 8 قوطی، شش ماهگی تا 8 ماهگی ماهانه 6 قوطی و از هشت ماهگی تا یک سالگی ماهانه 4 قوطی شیرخشک رایگان اهدا می‌شود.
کارشناس ناظر بر فرزندان امدادبگیر بهزیستی نیشابور یادآور شد: برای خانم‌های دارای فرزند یک قلو که بدسرپرست بوده و خودشان شیر نداشته باشند و از بهداشت هم سهمیه‌ی شیر دریافت نکنند شیرخشک اهدایی تعلق می‌گیرد.
وی افزود: در حال حاضر در نیشابور 25 نفر از این یارانه‌ی شیرخشک بهره‌مند می‌باشند.
وی در پایان تأکید کرد: برای تأمین کمک هزینه مسکن خانواده‌ی سه قلوها نیز رایزنی با سایر نهادها در حال انجام است که امیدواریم در سال جاری به نتیجه‌ی مثبت برسد و بتوانیم به این عزیزان ودیعه مسکن یا کمک هزینه‌ی اجاره یا ساخت پرداخت کنیم.

محتوا پیشنهادی

Employment loan

جذب 80 درصدي تسهيلات ارزان قيمت اشتغال در بهزيستي نيشابور

رئيس بهزيستي نيشابور از بانك‌هاي عامل تسهيلات تكليفي اشتغال مددجويان قدرداني كرد.