google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » استمداد بهزیستی نیشابور از خیرین برای صاحب‌خانه شدن 100 خانواده دو معلوله

استمداد بهزیستی نیشابور از خیرین برای صاحب‌خانه شدن 100 خانواده دو معلوله

کارشناس مسؤول مسکن بهزیستی نیشابور گفت: نزدیک به یکصد خانواده‌ی دارای دو معلول حاشیه‌نشین، هیچ‌گونه سرمایه‌ای برای خرید زمین و دریافت پروانه‌ی ساخت ندارند که از خیرین برای صاحب‌خانه شدن این عزیزان استمداد می‌طلبیم.
علی اصغر براتی افزود: در تفاهم پنج‌جانبه‌ی مسکن پیش‌بینی شده که اگر خانواده زمین داشته باشد بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، بهزیستی و خیرین برای خانه‌دار شدن او کمک می‌کنند تا خانه‌اش احداث شود.
وی با بیان اینکه امتیازات و پروانه‌ی ساختمانی این عزیزان طبق قانون باید توسط شهرداری و سازمان‌های مسؤول به صورت رایگان ارائه شود گفت: متأسفانه به دلیل عدم تأمین اعتبارات بودجه‌ای از سوی سازمان برنامه و بودجه برای شهرداری‌ها، همکاری مؤثری در این قسمت با بهزیستی صورت نمی‌گیرد و به همین جهت این خانواده‌ها از ورود به مسیر تأمین مسکن، بازمانده‌اند.

براتی با بیان اینکه بهزیستی و نهادهای دخیل در تفاهم‌نامه‌ی 5 جانبه، 60 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به این خانواده‌ها اختصاص می‌دهند گفت: شرط اولیه‌ی دریافت این کمک‌ها و تسهیلات، داشتن زمین است که به جهت اینکه بیشتر این خانواده‌ها در زمین‌ها و خانه‌های محقر حاشیه‌ای زندگی می‌کنند و از نظر قانون شهرداری‌ها دچار مشکل هستند نمی‌توانند به حداقل‌های دریافت تسهیلات دسترسی داشته باشند.
وی توضیح داد: برای اینکه خانواده‌ها صاحب زمین شوند و بتوانند پروانه بگیرند باید شهرداری اقدامات قانونی لازم برای شناسایی ملک و مقررات محدوده‌ی شهری را برای این افراد انجام دهد که در حال حاضر امکان این اقدام وجود ندارند و یا اینکه هزینه‌ای معادل همین تسهیلات دریافتی را برای خانواده‌ها به دنبال دارد.
وی از خیرین برای حل این مشکل و در اختیار گذاشتن یا خرید زمین برای این خانواده‌ها استمداد کرد و گفت: این خانواده‌ها دارای دو عضو معلول هستند و زندگی بسیار مشقت‌باری دارند و در مناطق حاشیه‌ای و بدون امکانات در خانه‌های بسیار غیر مقاوم زندگی می‌کنند و یا اینکه اجاره‌نشین هستند بنا بر این بدون کمک خیرین و مساعدت شهرداری، امکان صاحب‌خانه شدن این عزیزان وجود ندارد.
براتی گفت: در مسکن مددجویی در روستاهای شهرستان در 9 ماه اول امسال 75 خانواده‌ی یک معلولی برای دریافت تسهیلات مسکن به بانک عامل معرفی شده‌اند.
وی اضافه کرد: از خانواده‌های دو معلولی روستایی نیز تا کنون 25 نفر برای دریافت تسهیلات به بانک رفته و تعدادی از آنها وام گرفته و مشغول ساخت مسکن هستند.
وی افزود: برای 5 خانواده‌ی دو معلولی شهری نیز درخواست اختصاص 60 میلیون تسهیلات کرده‌ایم که مکاتبات در جریان است و امیدواریم تا پایان سال این امر محقق شود.
کارشناس مسکن بهزیستی نیشابور یادآور شد: همچنین 87 خانواده دو معلولی شهری در نوبت تسهیلات برای خرید مسکن هستند که منتظر اعلام اعتبارات می‌باشند.
وی همچنین گفت: سه نفر از خانواده‌های دو معلولیتی شهری نیز که زمین داشته‌اند خودشان به صورت مستقل اقدام به دریافت پروانه کرده و مقدمات ساخت مسکن را فراهم نموده‌اند.
براتی در زمینه‌ی سایر کمک‌های بهزیستی به مددجویان برای خانه‌دار شدن گفت: در مدت سپری شده از سال جاری 40 خانواده‌ی تحت پوشش به صورت امانی و با کمک خیرین در منازل متعلق به مؤسسات خیریه جای داده شده‌اند.
وی در پایان گفت: بهزیستی نیشابور در سال جاری تا این ماه 170 میلیون تومان کمک بلاعوض مسکن به خانواده‌هایی که به صورت خودمالکی اقدام به ساخت خانه نموده‌اند ارائه داده است.

محتوا پیشنهادی

Employment loan

جذب 80 درصدي تسهيلات ارزان قيمت اشتغال در بهزيستي نيشابور

رئيس بهزيستي نيشابور از بانك‌هاي عامل تسهيلات تكليفي اشتغال مددجويان قدرداني كرد.