google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » آغاز کارزار تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی مناسب‌سازی در فضاهای عمومی نیشابور
accessibility
accessibility

آغاز کارزار تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی مناسب‌سازی در فضاهای عمومی نیشابور

جانشین دبیر ستاد مناسب‌سازی شهرستان اعلام کرد:

آغاز کارزار تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی مناسب‌سازی در فضاهای عمومی نیشابور

کارشناس مناسب‌سازی بهزیستی نیشابور گفت: بر اساس مصوبات ستاد مناسب‌سازی شهرستان، کارزار تبلیغات و اطلاع‌رسانی در مورد دسترس‌پذیری محیط شهری برای افراد دارای معلولیت، اجرایی می‌شود.

نسرین ایروانی در گفتگو با خبرنگاران افزود: این کارزار از فضای داخلی اتوبوس‌های عمومی و تاکسی‌ها آغاز می‌شود و به سایر فضاها از جمله فضای مجازی، توسعه خواهد یافت.

600

جانشین دبیر ستاد مناسب‌سازی شهرستان نیشابور با بیان اینکه این ابتکار، مصوب کمیته‌ی آموزش و پژوهش ستاد مناسب‌سازی شهرستان است گفت: فرماندار شهرستان به عنوان رئیس ستاد، تأکید زیادی بر اجرایی کردن قانون حمایت از حقوق معلولین دارد و در همه‌ی جلسات و نشست‌ها بر همکاری دقیق و کامل مدیران اجرایی شهرستان، تأکید می‌کند.

وی یادآور شد: در آخرین جلسه‌ای که در پایان بهار برگزار شد، مصوب گردید که کارزار تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی دسترس‌پذیری به عنوان یکی از ارکان مهم تحقق این امر در سطح محیط‌های شهری، باید هر چه گسترده‌تر اجرایی شود تا آحاد مردم با مفاهیم دسترس‌پذیری و مناسب‌سازی محیطی، کاملا آشنا شوند و مطالبه‌گری عمومی در این زمینه افزایش یابد.

ایروانی تصریح کرد: در داخل اتوبوس‌های شرکت واحد و تاکسی‌ها فضاهایی برای تبلیغات پیش‌بینی شده و اوراق و برگه‌های چاپی کوچک با مضامین محوری و کلیدی دسترس‌پذیری و در محتوایی کوتاه و مؤثر، تهیه و در این فضاها نصب خواهد شد تا شهروندان با دیدن مکرر این تبلیغات، نسبت به موضوع دسترس‌پذیری محیطی، حساس‌تر شوند.

وی خاطر نشان کرد: افراد دارای معلولیت، بر اساس قانون و به حسب فرهنگ دینی ما، شهروندان درجه یک هستند و مانند سایر شهروندان از حقوق اساسی شهروندی برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: به همین خاطر باید تمام محیط‌ها و اماکن عمومی، مبلمان شهری، پارک‌ها، مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها، استخرها، مراکز خرید و تفریح، سالن‌ها، هتل‌ها، تالارها، مراکز فرهنگی، سینماها، ادارات دولتی، و هر ساختار و ساختمانی که در محیط شهری و روستایی احداث می‌شود برای افراد دارای معلولیت، دسترس‌پذیری کافی داشته باشند تا آنها هم بتوانند از مواهب زندگی اجتماعی، به طور کامل برخوردار گردند.

جانشین دبیر ستاد مناسب‌سازی شهرستان نیشابور تصریح کرد: قانون جدید حمایت از حقوق معلولین با آیین‌نامه‌های اجرایی که به بهزیستی و ستاد مناسب‌سازی ابلاغ شده، برای مدیران و مسؤولان نهادهایی که این قانون را اجرا نکنند، مجازات‌هایی در نظر گرفته که با همکاری نهادهای قضایی شهرستان، عملیاتی خواهد شد.

به گفته‌ی خانم ایروانی، خوشبختانه در سطح مدیران ارشد شهرستان، همه بر اجرای قانون تأکید دارند و نهادهای قانونی، انتظامی و قضایی نیز همکاری بسیار خوبی با بهزیستی در این زمینه داشته و دارند.

محتوا پیشنهادی

Employment loan

جذب 80 درصدي تسهيلات ارزان قيمت اشتغال در بهزيستي نيشابور

رئيس بهزيستي نيشابور از بانك‌هاي عامل تسهيلات تكليفي اشتغال مددجويان قدرداني كرد.