google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » اجتماعی » مرکز مشترک اقامتی ترک اختیاری و اجباری اعتیاد نیشابور تا دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

مرکز مشترک اقامتی ترک اختیاری و اجباری اعتیاد نیشابور تا دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

مرکز مشترک اقامتی ترک اختیاری و اجباری اعتیاد نیشابور تا دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی روز 22 دی‌ماه از مرکز اقامتی ترک اعتیاد اختیاری و اجباری در شهرستان نیشابور که در شرف افتتاح می‌باشد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی نیشابور، حسین صالحی در این بازدید بر رعایت دقیق استانداردها و ضوابط کمپ‌ها تأکید کرد.

در این بازدید، فرماندار نیشابور، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، رئیس بهزیستی و جمعی از مسؤولان اجرایی مرتبط حضور داشتند.

رئیس بهزیستی نیشابور در پایان این بازدید گفت: با توجه به نیاز مبرم شهرستان به مرکز اقامتی ماده 16 مخصوص معتادان کارتن‌خواب، این مرکز که به طور مشترک دو بخش ترک اختیاری و ترک اجباری را در دو مرکز همجوار پوشش می‌دهد در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع تأسیس شده است.

علی صدر گفت:‌ این مرکز 1800 متر زیربنا دارد و شامل فضای خوابگاهی، فضای اداری و درمانی، محوطه، سرویس‌های بهداشتی و حمام، غذاخوری، فضایی برای تأسیس امکانات ورزشی و سرگرمی و کارگاه‌های حمایتی می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: این مرکز 20 اتاق مجزا و دو سالن خوابگاهی بزرگ دارد و با حمایت دستگاه‌های اجرایی و شهرداری نیشابور در حال آماده‌سازی می‌باشد و امیدواریم در مناسبت‌های بهمن‌ماه به بهره‌برداری برسد.

شایان ذکر است شهرستان نیشابور در حال حاضر 11 مرکز ترک اعتیاد اقامتی اختیاری و یک مرکز کاهش آسیب اعتیاد گذری دارد.

اضافه می‌شود تأسیس مراکز ماده‌ی 16 که مربوط به ترک اعتیاد معتادان کارتن‌خواب است در شهرستان‌های بزرگ استان، در دستور کار شورای هماهنگی و بهزیستی استان قرار گرفته و در دهه‌ی فجر دست کم 5 کمپ در 5 شهرستان استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

محتوا پیشنهادی

Employment loan

جذب 80 درصدي تسهيلات ارزان قيمت اشتغال در بهزيستي نيشابور

رئيس بهزيستي نيشابور از بانك‌هاي عامل تسهيلات تكليفي اشتغال مددجويان قدرداني كرد.