google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » اجتماعی » مرکز مشترک اقامتی ترک اختیاری و اجباری اعتیاد نیشابور تا دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

مرکز مشترک اقامتی ترک اختیاری و اجباری اعتیاد نیشابور تا دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

مرکز مشترک اقامتی ترک اختیاری و اجباری اعتیاد نیشابور تا دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی روز 22 دی‌ماه از مرکز اقامتی ترک اعتیاد اختیاری و اجباری در شهرستان نیشابور که در شرف افتتاح می‌باشد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی نیشابور، حسین صالحی در این بازدید بر رعایت دقیق استانداردها و ضوابط کمپ‌ها تأکید کرد.

در این بازدید، فرماندار نیشابور، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، رئیس بهزیستی و جمعی از مسؤولان اجرایی مرتبط حضور داشتند.

رئیس بهزیستی نیشابور در پایان این بازدید گفت: با توجه به نیاز مبرم شهرستان به مرکز اقامتی ماده 16 مخصوص معتادان کارتن‌خواب، این مرکز که به طور مشترک دو بخش ترک اختیاری و ترک اجباری را در دو مرکز همجوار پوشش می‌دهد در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع تأسیس شده است.

علی صدر گفت:‌ این مرکز 1800 متر زیربنا دارد و شامل فضای خوابگاهی، فضای اداری و درمانی، محوطه، سرویس‌های بهداشتی و حمام، غذاخوری، فضایی برای تأسیس امکانات ورزشی و سرگرمی و کارگاه‌های حمایتی می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: این مرکز 20 اتاق مجزا و دو سالن خوابگاهی بزرگ دارد و با حمایت دستگاه‌های اجرایی و شهرداری نیشابور در حال آماده‌سازی می‌باشد و امیدواریم در مناسبت‌های بهمن‌ماه به بهره‌برداری برسد.

شایان ذکر است شهرستان نیشابور در حال حاضر 11 مرکز ترک اعتیاد اقامتی اختیاری و یک مرکز کاهش آسیب اعتیاد گذری دارد.

اضافه می‌شود تأسیس مراکز ماده‌ی 16 که مربوط به ترک اعتیاد معتادان کارتن‌خواب است در شهرستان‌های بزرگ استان، در دستور کار شورای هماهنگی و بهزیستی استان قرار گرفته و در دهه‌ی فجر دست کم 5 کمپ در 5 شهرستان استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

محتوا پیشنهادی

فراخوان عمومي براي شناسايي فضاها و اماكن مناسب‌سازي نشده در نيشابور

با همكاري بهزيستي و شهرداري اين شهر انجام شد فراخوان عمومي براي شناسايي فضاها و …