google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » مشارکت‌های مردمی » اعتبارات کافی نیست / خیرین ورود جدی‌تری به بهزیستی داشته باشند
soleymani- deputy of welfare
soleymani- deputy of welfare

اعتبارات کافی نیست / خیرین ورود جدی‌تری به بهزیستی داشته باشند

درخواست قائم‌مقام رئیس بهزیستی نیشابور از نیکوکاران شهرستان

باید هر چه در توان داریم برای مددجویان بگذاریم

خیرین ورود جدی‌تر و فراگیر‌تری داشته باشند

قائم‌مقام رئیس بهزیستی نیشابور اعتبارات این نهاد برای پوشش خدماتی جامعه‌ی هدف آن را ناکافی دانست.

حسین سلیمانی از خیرین شهرستان خواست ورود جدی‌تر و فراگیرتری به حوزه‌ی بهزیستی داشته باشند تا بتوان حداقل‌های لازم برای زندگی مددجویان را برایشان تأمین کرد.

وی اظهارداشت: در این سرمای زمستان، باید به فکر محرومین و مددجویانی که با دشواری، زندگی خود را سپری می‌کنند باشیم و هر چه در توان داریم به آنها کمک کنیم

وی گفت: با وجود افزایش تعداد مددجویان در سال‌های اخیر، اعتبارات بهزیستی به اندازه‌ی مورد نیاز افزایش نداشته و در برخی زمینه‌ها حتی با کاهش نیز مواجه بوده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: تنها در سال 98 در برنامه‌ی توانبخشی مبتنی بر جامعه که روستاها را پوشش می‌دهد بیش از 600 معلول جدید شناسایی و برایشان پرونده تشکیل شده که بسیاری از آنها نیازهای فوری مالی، شغلی، لوازم زندگی و حتی مشکل ارتزاق دارند.

وی یادآور شد: وضعیت عمومی مددجویان به خاطر مشکلات اقتصادی کشور، خیلی جالب نیست و نیاز هست که خیرین عزیزمان که همیشه یار و یاور محرومان و نیازمندان بوده‌اند ورود جدی‌تر و فراگیرتری به رفع و تأمین نیازهای این گروه از شهروندان داشته باشند.

وی همچنین تأکید کرد: با وجود اینکه تعدادی از نیروهای اداری بهزیستی در سال‌های گذشته بازنشسته شده‌اند مجوز استخدام نیرو صادر نمی‌شود و به همین جهت، بیشتر کارکنان بهزیستی، وظایف چندگانه انجام می‌دهند تا کمبود نیروی انسانی جبران شود.

جانشین رئیس بهزیستی نیشابور گفت: امسال با 10 درصد کاهش بودجه مواجه هستیم که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و افزایش تعداد مددجویان، مشکلات زیادی برای مددجویان و نیز کارکنان بهزیستی ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: تنها عشق به مردم عزیزمان و فداکاری و ایثار است که نیروهای بهزیستی و همکاران و شرکای ما در بخش غیر دولتی را تشویق به فعالیت بیشتر می‌کند تا بتوانند رضایت مددجویان را بدست آورند.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر حدود 50 هزار نفر از شهروندان نیشابور در گروه‌های مختلف معلولین، کودکان، بیماران روانی مزمن، زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست و گروه‌های در معرض آسیب یا آسیب‌دیده‌ی جامعه به انحاء مختلف تحت پوشش خدمات مستقیم و غیر مستقیم بهزیستی نیشابور هستند که به صورت مددجوی مستقیم بهزیستی یا تحت پوشش مؤسسات تحت نظارت در بخش غیر دولتی از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

محتوا پیشنهادی

kord-commision expert

خانواده‌محوری، اولویت سیاست‌های بهزیستی است

مسؤول کمیسیون ماده 26 بهزیستی نیشابور: خانواده‌محوری، اولویت سیاست‌های بهزیستی است / مراکز جدید نگهداری …