google-site-verification=8VizO94jBRp4xxZdaRFf2NmCpz-otlTMlwILJ30ifJE
خانه » اخبار » مشارکت‌های مردمی » اعتبارات کافی نیست / خیرین ورود جدی‌تری به بهزیستی داشته باشند
soleymani- deputy of welfare
soleymani- deputy of welfare

اعتبارات کافی نیست / خیرین ورود جدی‌تری به بهزیستی داشته باشند

درخواست قائم‌مقام رئیس بهزیستی نیشابور از نیکوکاران شهرستان

باید هر چه در توان داریم برای مددجویان بگذاریم

خیرین ورود جدی‌تر و فراگیر‌تری داشته باشند

قائم‌مقام رئیس بهزیستی نیشابور اعتبارات این نهاد برای پوشش خدماتی جامعه‌ی هدف آن را ناکافی دانست.

حسین سلیمانی از خیرین شهرستان خواست ورود جدی‌تر و فراگیرتری به حوزه‌ی بهزیستی داشته باشند تا بتوان حداقل‌های لازم برای زندگی مددجویان را برایشان تأمین کرد.

وی اظهارداشت: در این سرمای زمستان، باید به فکر محرومین و مددجویانی که با دشواری، زندگی خود را سپری می‌کنند باشیم و هر چه در توان داریم به آنها کمک کنیم

وی گفت: با وجود افزایش تعداد مددجویان در سال‌های اخیر، اعتبارات بهزیستی به اندازه‌ی مورد نیاز افزایش نداشته و در برخی زمینه‌ها حتی با کاهش نیز مواجه بوده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: تنها در سال 98 در برنامه‌ی توانبخشی مبتنی بر جامعه که روستاها را پوشش می‌دهد بیش از 600 معلول جدید شناسایی و برایشان پرونده تشکیل شده که بسیاری از آنها نیازهای فوری مالی، شغلی، لوازم زندگی و حتی مشکل ارتزاق دارند.

وی یادآور شد: وضعیت عمومی مددجویان به خاطر مشکلات اقتصادی کشور، خیلی جالب نیست و نیاز هست که خیرین عزیزمان که همیشه یار و یاور محرومان و نیازمندان بوده‌اند ورود جدی‌تر و فراگیرتری به رفع و تأمین نیازهای این گروه از شهروندان داشته باشند.

وی همچنین تأکید کرد: با وجود اینکه تعدادی از نیروهای اداری بهزیستی در سال‌های گذشته بازنشسته شده‌اند مجوز استخدام نیرو صادر نمی‌شود و به همین جهت، بیشتر کارکنان بهزیستی، وظایف چندگانه انجام می‌دهند تا کمبود نیروی انسانی جبران شود.

جانشین رئیس بهزیستی نیشابور گفت: امسال با 10 درصد کاهش بودجه مواجه هستیم که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و افزایش تعداد مددجویان، مشکلات زیادی برای مددجویان و نیز کارکنان بهزیستی ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: تنها عشق به مردم عزیزمان و فداکاری و ایثار است که نیروهای بهزیستی و همکاران و شرکای ما در بخش غیر دولتی را تشویق به فعالیت بیشتر می‌کند تا بتوانند رضایت مددجویان را بدست آورند.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر حدود 50 هزار نفر از شهروندان نیشابور در گروه‌های مختلف معلولین، کودکان، بیماران روانی مزمن، زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست و گروه‌های در معرض آسیب یا آسیب‌دیده‌ی جامعه به انحاء مختلف تحت پوشش خدمات مستقیم و غیر مستقیم بهزیستی نیشابور هستند که به صورت مددجوی مستقیم بهزیستی یا تحت پوشش مؤسسات تحت نظارت در بخش غیر دولتی از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

محتوا پیشنهادی

توزیع ده تن روغن خوراکی با نرخ مصوب دولتی بین مددجویان بهزیستی نیشابور

توزیع ده تن روغن خوراکی با نرخ مصوب دولتی بین مددجویان بهزیستی نیشابور ده تن …